Zdravje v naši občini

Slika
Zdravje v občini

Objavljamo podatke NIJZ o zdravju v naši občini, ki vključujejo podatke leta 2020, ki ga je prežemala pandemija Covid-19.

Publikacija Zdravje v občini na kratko povzame tudi posledice pandemije covida-19, saj je ta povzročila ne le globalno zdravstveno krizo, ampak tudi družbeno in gospodarsko stisko. Raziskava SI-PANDA je pokazala, da se v Sloveniji srečujemo z znaki pandemske izčrpanosti, posebej pri mlajših prebivalcih. Za obvladovanje posledic pandemije, izboljšanje zdravja občanov in zmanjševanje neenakosti v zdravju bo zato v prihodnje še bolj pomembno ustvarjanje lokalnih okolij, ki bodo spodbujala zdrav življenjski slog, krepila socialno oporo in dobro sosedsko povezanost.

Več informacij najdete na tej povezavi

Datoteka
Zdravje v občini Murska Sobota 2022.pdf
pdf (1.8 MB)